Зовнішнє незалежне оцінювання забезпечує право осіб на рівний доступ до вищої освіти та оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти.
Участь у зовнішньому оцінюванні може взяти особа, яка має повну загальну середню освіту або здобуде її в поточному навчальному році та зареєструвалася відповідно до встановлених вимог.
Зовнішнє оцінювання проводиться щороку.
Завдання сертифікаційних робіт укладаються Українським центром відповідно до програм зовнішнього оцінювання з певних навчальних предметів.
Учасникам зовнішнього оцінювання створюють рівні умови шляхом стандартизації процедур проведення зовнішнього оцінювання.
Для учасників з особливими освітніми потребами в пунктах зовнішнього оцінювання створюються особливі (спеціальні) умови для проходження оцінювання.
ПЕРЕЛІК навчальних предметів, із яких у 2022 році проводиться зовнішнє незалежне оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти
2 Українська мова і література
3 Математика (завдання рівня стандарту)*
4 Математика
5 Історія України
6 Англійська мова
7 Іспанська мова
8 Німецька мова
9 Французька мова
10 Біологія
11 Географія
12 Фізика
13 Хімія
Результатом зовнішнього оцінювання є кількісна оцінка рівня навчальних досягнень учасника зовнішнього оцінювання, яку використовують як оцінку за державну підсумкову атестацію за освітній рівень повної загальної середньої освіти та для визначення конкурсного бала під час відбору осіб, які вступають на навчання до закладів вищої освіти для отримання ступеня молодшого бакалавра, бакалавра (магістра і спеціаліста медичного, фармацевтичного або ветеринарного спрямувань) на основі повної загальної освіти.
Результати з певного навчального предмета визначаються за:
- рейтинговою шкалою 100-200 балів– для усіх учасників, які подолали поріг «склав / не склав»
- критеріальною шкалою 1-12 балів– для учасників з числа випускників системи середньої освіти поточного навчального року, які обрали цей навчальний предмет для проходження державної підсумкової атестації у формі зовнішнього оцінювання.
Рішення про встановлення порога «склав/не склав» ухвалює експертна комісія з визначення рейтингової оцінки. З урахуванням установленого порога «склав/не склав» здійснюється генерування таблиці за шкалою 100-200 балів.
Таблиці за шкалою 1-12 балів розробляються та ухвалюються експертною комісією з визначення оцінки рівня навчальних досягнень.
Визначення тестового бала здійснюється на основі схем нарахування балів за виконання завдань сертифікаційної роботи, розроблених Українським центром для відповідного предмета, та схем оцінювання завдань відкритою форми з розгорнутою відповіддю.
Офіційне оголошення результатів зовнішнього оцінювання здійснюється шляхом їх розміщення на інформаційних сторінках учасників зовнішнього оцінювання.
Результати зовнішнього оцінювання у вигляді рейтингових оцінок за шкалою 100-200 балів передаються Українським центром до відповідного реєстру в Єдиній державній електронній базі з питань освіти.
Для осіб з порушенням зору, завдання друкуються рельєфно-крапковим шрифтом Брайля з :
- української мови
- української мови і літератури
- історії України
- біології
- математики
ДПА у 2022 році
Перелік обов’язкових предметів для ДПА у 4 класі:
- Українська мова (оцінювання результатів з української мови та читання).
- Математика.
- Мова національної меншини або мова корінного народу (для учнів шкіл, де ведеться викладання такою мовою або вона входить в програму навчання).
Перелік обов’язкових предметів для ДПА у 9 класі:
- Українська мова.
- Математика.
- Один із навчальних предметів зі списку: біологія, всесвітня історія, географія, література, іноземна мова, інформатика, історія України, основи правознавства, українська література, фізика, хімія, мова нацменшини чи корінного народу.
Перелік обов’язкових предметів для ДПА у 11 класі:
- Українська мова.
- Математика.
- Історія України або іноземна мова (англійська, іспанська, німецька або французька мови).
- Один із навчальних предметів зі списку: історія України, іноземна мова, біологія, географія, фізика, хімія.
- Мова національної меншини чи корінного народу.
Звільнення 11 класу від проходження ДПА
https://content.e-schools.info/rivne1952/library/6075ab374235e957708925.jpg
Нормативні документи ЗНО-2021
https://testportal.gov.ua/normdokzno/
Підготовка ЗНО-2021
https://testportal.gov.ua/zno-2021/
Новації, графік, предмети ЗНО - 2021
https://testportal.gov.ua/novatsiyi-grafik-predmety
Успішний 11-класник
Тренувальні тести ЗНО з усіх предметів
Тренувальні тести ЗНО-онлайн
ДПА в 4-х, 9-х, 11-х класах у 2021 році
Наказ МОН України від 07.12.2018 №1369 "Про затвердження порядку проведення державної підсумкової атестації" (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 02.01.2019 №8/32979)