Project news
Новий навчальний рік!
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Voting
Як Вам новий сайт?
Total 29 common:people_all_forms

Річний звіт про діяльність закладу освіти

Date: 20 серпня 2019 о 10:41, Refreshed 30 червня 2021 о 14:57

ЗВІТ ДИРЕКТОРА ЗАКЛАДУ ЗА 2020-2021 НАВЧАЛЬНИЙ РІК

https://content.e-schools.info/rivne1952/library/ЗВІТ_ДИРЕКТОРА_20-21.docx

Звіт директора за 2019-2020 навчальний рік

Шановні присутні!

Сьогодні ми підбиваємо підсумки роботи колективу школи протягом 2019-2020 навчального року. Рік напруженої роботи, творчих здобутків, нових відкриттів. Ви знаєте, що відбуваються зміни сфері формування змісту середньої загальної освіти, переглядаються та оновлюються навчальні програми, підручники, увесь навчально-методичний комплекс, який необхідний для успішного функціонування та розвитку сучасної школи.

Як директор протягом звітного періоду я керувалася статутом школи, діючим законодавством України,  Законом «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», іншими нормативними документами, що регламентують роботу керівника.

У 2019-2020 н.р. до керівного складу навчального закладу входили:

Стешенко С.Т. – директор школи;

Гапшенко М.М. – заступник директора з навчально-виховної роботи;

Гапшенко Т.М. – заступник директора з виховної роботи;

Кондрашина Т.В. – завгосп.

Заступники директора виконували свою роботу відповідно до посадових обов’язків, затверджених директором школи, якими регулювалася їх безпосередня управлінська діяльність.

1. Управлінська діяльність

Метою моєї діяльності є розвиток закладу, що орієнтований на модель випускника, характерними рисами якого є гармонійно розвинений, національно свідомий, високоосвічений, життєво компетентний громадянин, здатний до саморозвитку та самовдосконалення; створення позитивного іміджу закладу.  Робота директора і колективу нероздільні і в чомусь директор направляє колектив , а ще частіше саме колектив змушує директора робити ті, чи інші дії . Тому, доповідаючи про свою роботу, я весь час буду опиратись на роботу колективу.

У 2019-2020 навчальному році діяльність педагогічного колективу була спрямована виконання Конституції України, Законів України "Про освіту", "Про повну загальну середню освіту", «Державного стандарту базової та повної загальної середньої освіти», «Державного стандарту початкової освіти», «Положення про загальноосвітній навчальний заклад», власного Статуту та інших нормативних документів, що не суперечать законодавству України в галузі освіти.

Управління закладом було спрямовано на здійснення державної політики в галузі освіти, збереження кількісних і якісних параметрів мережі, створення належних умов для навчання і виховання учнів, удосконалення змісту освітнього процесу, упровадження нових освітніх технологій, розвиток здібностей дітей і підлітків.

Керівництво, підвищення якості та ефективності внутрішньошкільного управління забезпечувалося документами планування роботи: перспективним, річним, робочим навчальним, місячним та тижневим планами.

Принцип доцільності й оперативності прийняття управлінських рішень адміністрації базувався на аналітичних даних, отриманих у ході внутрішньошкільного контролю.

2. Персональний внесок у підвищення рівня організації навчально-виховного процесу у школі

2.1. Заходи щодо виконання функціональних обов’язків щодо забезпечення обов’язковості загальної середньої освіти.

Важливе місце в моїй діяльності займає виконання функціональних обов’язків щодо забезпечення обов’язковості загальної середньої освіти, що включає охоплення навчанням дітей шкільного віку, продовження навчання випускників 9-х класів.

Педагогічним колективом школи проведено певну роботу щодо збереження й розвитку шкільної мережі. На початок 2019-2020 навчального року в закладі налічувалось 184 учні. Укомплектовано 11 класів, середня наповнюваність класів - 16 учнів. Школа І ступеня – 4 класи, школа ІІ ступеня - 5 класів, школа ІІІ ступеня – 2 класи.

Мова навчання – українська. Закінчили навчання 182 учня. Протягом звітного періоду зі школи вибуло 4 учнів, прибуло- 2 .

Слід зауважити, що останнім часом кількість учнів у школі залишається стабільною і навіть дещо зростає:

  • 2016-2017 навчальний рік - 159 учнів,
  • 2017-2018 навчальний рік - 164 учнів,
  • 2018-2019 навчальний рік  - 170 учнів
  • 2019-2020 навчальний рік – 184 учня

          У 2019-2020 навчальному році планується укомплектування 10 класів на 180 учнів. У школі діє єдина загальношкільна система обліку відвідування учнями занять на виконання Порядку ведення обліку дітей шкільного віку. Ми не байдужі до причини відсутності на заняттях кожної дитини. Питання охоплення учнів навчанням часто розглядається на нарадах при директорові та виробничих нарадах, неодноразово дане питання піднімалось й на батьківських зборах. В цьому навчальному році свідоцтво про базову загальну середню освіту отримало 6 учнів 9-го класу. Працювала  група продовженого дня для учнів 1-2-х класів. Режим її роботи було затверджено наказом по школі.

Забезпечуючи конституційне право громадян отримувати освіту різними формами, в школі діяла індивідуальна форма навчання для дітей, які за станом здоров’я не спроможні відвідувати заняття про що було видано відповідні накази по школі. В 2019-2020 навчальному році у навчальному закладі за індивідуальною формою навчалось 2 учні, обидва за довідками ЛКК лікарень. Індивідуальні навчальні плани учнів розроблялись згідно відповідних Програм з предметів та рекомендацій лікувально-контрольних комісій. Оцінювання навчальних досягнень учнів здійснювалось відповідно до діючих нормативних документів Міністерства освіти і науки України.

Розклад занять складався відповідно до санітарно-гігієнічних рекомендацій і можливостей закладу.

За підсумками 2019-2020 навчального року із 182 учнів 1-10 класів високий рівень навчальних досягнень мають 11 учнів, які нагороджені похвальними листами ,,За високі досягнення в навчанні”.

2.2  Методична робота школи

У  2019-2020 навчального року методична робота в школі здійснювалась відповідно до Законів України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», Концепції «Нова українська школа», Національної стратегії розвитку освіти в Україні на період до 2021 року,  Державних стандартів початкової, базової, загальної середньої освіти, наказу Рівненської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів від 05 вересня 2019 року № 199 «Про структуру та організацію науково-методичної роботи з педагогічними кадрами у 2019/2020 навчальному році» та іншими нормативними документами, передбаченими чинним законодавством системи аналітичної, організаційної, діагностичної, наукової, інформаційної з підвищення наукового, загальнокультурного рівня педагогічних працівників, удосконалення їх професійної компетенції та підвищення ефективності освітнього процесу.

    Згідно з річним планом школи на 2019/2020 навчальний рік педагогічний колектив у поточному навчальному році працював над єдиною методичною проблемо «Компетентнісний підхід  та особливості соціалізації особистості в умовах створення єдиного освітнього простору», метою якої є удосконалення професійної компетентності кожного вчителя, підвищення науково-теоретичного й загальнокультурного рівня, психолого-педагогічної підготовки та професійної майстерності, розвиток їх творчої ініціативи, формування в них готовності до самовдосконалення, самоосвіти, саморозвитку. У світлі вирішення цієї проблеми першочерговими завданнями методичної служби були:

- забезпечення системного підходу до реалізації мети ІІ етапу науково-методичної проблеми через проведення циклу методичних заходів;

- удосконалення змісту науково-методичної роботи, забезпечення її національної спрямованості відповідно до економічних, політичних, соціокультурних умов розбудови й оновлення Нової української школи на основі впровадження положень її Концепції;

- створення умов для зростання рівня педагогічної майстерності працівників, розвитку їх творчого потенціалу через участь в інноваційних проектах та конкурсах фахової майстерності;

- організація з педагогічними працівниками дослідницької роботи зі створення авторських програм, навчально-методичних посібників, методичних рекомендацій, розповсюдження передового педагогічного досвіду у методичних виданнях;

- здійснення інформаційно-методичного та науково-методичного забезпечення підготовки вчителів до роботи в умовах профільної школи;

- проведення систематичних методичних заходів,спрямованих на індивідуальне зростання професійної компетентності й особистості педагогів;

- сприяння професійному становленню та зростанню молодих педагогів;

- проведення роботи з питань взаємодії школи, сім ї, місцевої громади з метою координації зусиль з виховання здорової, всебічно розвиненої особистості з чіткою системою життєвих цінностей;

- опанування навичок впровадження нових педагогічних технологій освітньої діяльності;

- забезпечення організації комплексу методичних заходів, спрямованих на належний рівень проведення зовнішнього незалежного оцінювання.                                                                      

У школі організовано роботу методичної ради, методичних об’єднань вчителів природничо-математичного циклу ( керівник Сечина), суспільно-гуманіторного циклу (Цюпко О.М.), естетично-оздоровчого циклу (Пахоменко Н.О.), вчителів початкових класів (Костючик С.П.).

Із метою реалізації вищезазначеної методичної проблеми були проведені засідання методичної ради за темами:

  • « Про організацію роботи над ІІ етапом науково-методичної проблеми «Компетентнісний підхід та особливості соціалізації особистості в умовах створення єдиного освітнього простору»;
  • «Про реалізацію Концепції «Нова українська школа»;
  • «Про проведення атестації педагогічних працівників у 2019/2020 навчальному році»;
  • «Про підсумки проведення шкільних предметних олімпіад та підготовку до районних олімпіад, творчих конкурсів»;
  • «Ключові компетентності сучасного учня»;
  • «Про результати перевірки стану викладання та рівня знань,умінь та навичок учнів 5-11класів з української мови»;
  • «Самоосвітня діяльність педагога як засіб удосконалення професійної компетентності»;
  • «Про результати перевірки стану викладання та рівня знань,умінь та навичок учнів 5-11класів з математики»;
  • «Ефективність уроку – стимул до успіху вчителя й учня»;
  • «Системна підготовка учнів до ДПА та ЗНО на уроках базових дисциплін»;
  • «Стан реалізації ІІІ етапу науково-методичної проблеми «Компетентнісний підхід та особливості соціалізації особистості в умовах створення єдиного освітнього простору»;
  • «Про роботу з обдарованими і здібними дітьми».

На засіданнях шкільних методичних об’єднань учителів обговорювалися тематичні й організаційні питання відповідно до затверджених планів роботи, які стосувалися:

  • самоосвіті вчителів;
  • вивчення та впровадження нових педагогічних технологій;
  • основних вимог до сучасного уроку;
  • методів і прийомів розвитку мотиваційної сфери учнів;
  • збереження та зміцнення морального, фізичного і психічного здоров’я учнів,
  • прийомів роботи з обдарованими дітьми.

На засіданнях шкільних методичних об’єднань розглядалися теоретичні питання, вивчення нових педагогічних ідей і технологій, теорії компетентісного навчання, процесу індивідуалізації навчальної діяльності, робота над новими програмами. Обговорювалися проблеми та шляхи їх усунення: подолання типових помилок, недоліки в контролі за діяльністю учнів на уроках; опрацьовано документи, що регулюють освітній процес та ведення шкільної документації.

         Однією із провідних форм методичної роботи школи є педагогічна рада, яка досліджує і розв’язує основні питання життя навчального закладу, стимулює розвиток творчого потенціалу педагогічного колективу, ріст професійної майстерності вчителів.

Протягом року розглядалися такі питання:

  •      

- Інтегроване навчання як один з перспективних напрямків розвитку сучасної освіти. ( ПР № 4 лютий 2020 р.);

- Розвиток професійної компетентності педагога в контексті реалізації нових Державних стандартів(ПР №5 березень 2020 р.).

Проводились моніторингові дослідження рівня навчальних досягнень учнів з різних предметів.

З метою формування готовності до інноваційних змін, прогресивних підходів до організації освітнього процесу впроваджувалися нетрадиційні форми методичної роботи: психолого-педагогічні семінари, круглі столи, майстер класи, науково - практичні семінари, а саме:

Психолого-педагогічні семінари:

- Індивідуальна траєкторія розвитку обдарованої дитини. ( Жовтень 2019 р.);

Науково-практичні семінари:

  • Творча співпраця педагогічного колективу, учнів та батьків у формуванні громадянської активності школярів

(Грудень 2019 р.);

Психолого-педагогічні консиліуми:

- Про управління адаптацією учнів 10-го класу до навчання в школі ІІІ ступеня(грудень 2019 р.);

- Про управління адаптацією учнів 1-го класу до навчання в школі І ступеня ( в умовах Нової української школи). (січень 2020 р.);

 - Визначення профільності навчання учнів 9 класу на основі вивчення запитів батьків та учнів, результатів психодіагностичних досліджень (лютий 2020 р.).

Круглий стіл:

Засоби підвищення ефективності спілкування в системі «учитель-учень» (листопад 2019 р.).

Тематичні засідання:

Методичне об’єднання класних керівників:

-   «Використання інноваційних виховних педагогічних технологій як засобу розвитку компетентної особистості учня» ;

Методичні об’єднання учителів - предметників:

  -   «Інтегроване навчання як один з перспективних напрямків розвитку початкової освіти в умовах реалізації Нової української школи»;

- «Компетентнісний підхід до організації освітнього процесу як дієвий засіб підвищення його ефективності на уроках суспільно-гуманітарного циклу»;

- «Сучасні технології навчання як засіб компетентної освіти на уроках природничо-математичного циклу»;

 - «Розвиток творчих здібностей учнів на уроках естетично-оздоровчого циклу в  світлі компетентної освіти».

      Творчі звіти, виставки:

     - Виставка творчих наробок вчителів «Інноваційний пошук педагогів» (березень 2020 р.);

 - Творчий звіт вчителів, що атестуються (березень 2020 р.) «45 хвилин іновацій».

Протягом року в школі було організовано роботу з підвищення фахової педагогічної та методичної майстерності вчителів,створено необхідні умови для підвищення педагогічного та практичного професійного рівнів кожного члена педагогічного колективу. З цією метою педагоги ознайомлювались з досвідом роботи вчителів району, відвідували районні семінари та були активними учасниками.

         Проводилася робота з молодими вчителями: Гладковою А.В.- вчителем фізичної культури, наставник Пахоменко Н .О.та Кешфедіновим М.С.- вчителем інформатики і фізики ( наставник Францева С.Є.). В ході цієї роботи проводяться консультації,  взаємовідвідування уроків,спільне планування програмового матеріалу, аналіз і самоаналіз уроків, аналіз навчальних проблем, проблемних ситуацій, які виникають у ході роботи.

         Головною метою концепції розвитку школи є формування та підтримка розвитку творчої особистості учня. Відповідно до Положення про Всеукраїнські учнівські олімпіади з базових дисциплін і спеціальних дисциплін, гуртків, конкурсів-захисту науково-дослідницьких робіт, з метою виявлення, підтримання обдарованої учнівської молоді; залучення її до наукових досліджень і створення умов для самореалізації творчої особистості в жовтні-листопаді 2019 року було проведено шкільний етап учнівських олімпіад з базових дисциплін.

         За результатами шкільного етапу учнівських олімпіад із навчальних предметів були сформовані збірні команди школи у складі учнів 6-10-х класів для участі у ІІ (районному) етапі олімпіад.

         Переможці шкільного етапу взяли участь у ІІ (районному) етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад.

         Призові місця учасників за підсумками ІІ (районного) етапу олімпіад за предметами посіли:

Предмет

7

кл.

8

кл.

9

кл.

10

кл.

Переможці

Вчитель

Історія

-

-

ІІІ

Чибічик І.

Стешенко С.Т.

Правознавство

-

-

ІІІ

-

Єрошенко А.

Стешенко С.Т.

Хімія

-

-

ІІІ

ІІ

Єрошенко А.

Шеремет К.

Гапшенко М.М.

Українська мова

ІІІ

-

-

-

Бойко В.

Карпачева Н.М.

Географія

-

ІІ

-

-

Семілетов К.

Гапшенко М.М.

Протягом року були проведені декади вчителів суспільно-гуманітарного циклу (листопад) та вчителів початкових класів ( грудень 2019р.).

З метою підвищення предметної майстерності були проведені відкриті уроки вчителями: Цюпко О.М., Стешенко С.Т., Гапшенко Т.М., Гапшенко М.М., Курсєітова Т.А., Федько Т.М., Костючик С.П., Гулак Л.М.

Здійснювалася контрольно - аналітична діяльність за освітнім процесом: адміністрацією школи відвідувалися уроки вчителів, проводилися індивідуальні консультації, перевірялося календарно-тематичне планування, шкільна документація, вивчався стан викладання української мови, математики, рівень адаптації учнів 1-го та 5-го класів.

За наслідками внутрішкільного контролю надано рекомендації учителям, учням, батькам щодо поліпшення організації освітнього процесу. Результати контрольно-аналітичної діяльності обговорювалися на засіданнях педагогічної ради, методичної ради, нарадах при директорові, методичних об’єднаннях, наслідки узагальнені в наказах по навчальному закладі. Упродовж року колективні та групові форми роботи поєднувалися з індивідуальними. Значна увага приділялась самоосвіті як одній із форм індивідуальної методичної роботи. Кожен педагог працював над власною науково-методичною проблемою.

У навчальному закладі проводиться значна методична робота по  організації та проведенню атестації педагогічних працівників. У 2019-2020 навчальному році атестувалася вчитель англійської мови Авраменко Т.Г. на підтвердження кваліфікаційної категорії «Спеціаліст І категорії». Через моніторингові дослідження адміністрацією школи визначено професійний рівень роботи вчителя. Проводився моніторинг успішності та якості знань здобувачів освіти у порівнянні за 5-річний період. Вчитель, що атестувався традиційно презентував свій досвід роботи на педагогічній раді.

Особлива увага приділялась вивченню й поширенню передового педагогічного досвіду, постійній самоосвіті, професійному самовдосконаленню.Гапшенко Т. М. стала переможцем обласного (заочного) конкурсу сценаріїв та методичних розробок виховних заходів «Перлина натхнення». На сторінках фахових фахових видань своїм досвідом роботи ділився вчитель хімії та географії Гапшенко М. М. ( Науково- методичний журнал «Класному керівнику усе для роботи», видавнича група «Основа» №11, листопад 2019, розробка позакласного заходу «Довкілля- наш спільний дім. Щоб не стогнала Земля.»)

Підвищення рівня методичної роботи позитивно впливає на якість освітнього процесу. План методичної роботи за рік виконано.

Поряд з цим є ряд недоліків:

  • неякісна підготовка учителями учнів до предметних олімпіад;
  • відсутня робота вчителів по підготовці учнів у конкурсі-захисті науково-дослідницьких робіт МАН;
  •  учителі школи не брали участь у Всеукраїнському конкурсі «Учитель року»;
  • Учителі не друкують свої розробки уроків та позакласних заходів на сторінках фахових видань.

2.3. Реалізація Концепції Нової української школи

         Освітня реформа стартувала,  навчальний заклад почав працювати в умовах нового Закону України «Про освіту». Відбуваються корінні зміни в початковій школі. Вчителі які викладали у 1 і 2 класах в 2019 – 2020 навчальному році, успішно впроваджують новий зміст освіти на засадах компетентнісного навчання, навчають по-новому, розвивають кожну дитину відповідно до її індивідуальних особливостей і потреб.   Першокласники і другокласники школи  навчаються за новим Державним стандартом початкової освіти.

         Вчителі початкової школи ( Костючик С.П., Федько Т.М.), пройшли он-лайн навчання на платформі «EdEra» та курси підвищення кваліфікації за Типовою освітньою програмою МОН України під керівництвом регіональних тренерів. Учитель музичного мистецтва (Ткаченко Л.І.) та англійської мови (Авраменко Т.Г.),  які працюють в першому класі взяли участь у навчальних семінарах-тренінгах та  пройшли он-лайн навчання на платформі «EdEra»         

         Освітній процес у 1,2  клаахі організовано за Типовою освітньою програмою (О.Савченко).     Учителі працюють за підручниками, які за результатами конкурсного відбору отримали гриф «Рекомендовано для використання в закладах загальної середньої освіти» і надруковані за кошти державного бюджету. Учні на 100% забезпечені підручниками. У процесі навчання учні також використовують зошити з друкованою основою, що доповнюють зміст підручників, які рекомендовані Міністерством освіти і науки України для використання в першому класі. В школі зроблено все необхідне для створення освітнього середовища, що є однією зі складових Нової української школи..  

        На засіданнях педагогічних та методичних рад, методичних об’єднань, нарадах при директору, батьківських зборах обговорені питання реалізації Концепції Нової української школи, організації освітнього процесу першокласників в умовах НУШ, створення нового освітнього простору, психологічного супроводу школярів.

         Вчителі 1-2 класів тісно співпрацюють з батьками, утворюючи партнерство, в центрі якого знаходиться дитина. Спільно проведені зустрічі, індивідуальні бесіди, екскурсії, свята, виготовлення демонстраційного та дидактичного матеріалів сприяють особистому зростанню дитини і полегшують засвоєння наскрізних вмінь здобувачів освіти.

2.4. Організація різних форм позаурочної  навчально-виховної роботи

Основною метою виховної роботи є виховання особистості учня, набуття ним соціального досвіду, успадкування духовних надбань українського народу, формування в нього наукового світогляду, розвиненої духовності, моральної, естетичної, правової, екологічної культури, прищеплення комплексу загальнолюдських, патріотично-національних і професійних норм, правил, цінностей та ідеалів поведінки.

В  основі завдань і принципів виховної діяльності лежать такі види виховання:

Громадянське виховання, національно-патріотичне виховання, морально-етичне, правове виховання, художньо-естетичне, військово-спортивне і фізичне виховання, трудове виховання, професійна орієнтація молоді, екологічне.

Виховна робота у Рівненській ЗОШ І-ІІІ ступенів здійснюється на основі Програми "Основні орієнтири виховання учнів 1 - 11 класів загальноосвітніх навчальних закладів" за такими напрямками:

1. Ціннісне ставлення до себе.

2. Ціннісне ставлення до сім'ї, родини, людей.

3. Ціннісне ставлення до праці.

4. Ціннісне ставлення до природи.

5. Ціннісне ставлення до мистецтва.

6. Ціннісне ставлення особистості до суспільства і держави.

В області формування виховної системи школи працює:

1. Методичне об`єднання класних керівників - щодня ведеться виховання учнів, проводяться робочі виховні години та відкриті виховні години, тижні безпеки життєдіяльності учнів, місячники безпеки - «Увага! Діти на дорозі», художньо-естетичне виховання, патріотичного виховання, декади правової освіти, Акції  «Милосердя». Протягом року  були проведені відкриті виховні години по різних напрямках виховної роботи.

2. Сформовано шкільні традиції проведення таких заходів - Свято Першого дзвоника; День вчителя; Свято Осені; Новорічне свято; День святого Валентина; День Захисника Вітчизни; 8 березня; День Перемоги; Свято останнього дзвоника, Вечір зустрічі

         Протягом року були проведені позакласні виховні заходи: Свято першого дзвоника, День вчителя, вшанування ветеранів другої світової війни покладання  квітів на могили померлих ветеранів  позакласний захід до дня пам’яті жертв голодомору «Над білим янголом скорботи – незгасний духу смолоскип».

3. Створена система позакласної роботи – це відвідування учнями школи гуртки різних напрямків, а саме: танцювальний (керівник: Карпачова Н. М.); вокальний (керівник: Ткаченко Л І); спортивні гуртки з баскетболу і волейболу( керівник Гладкова А.В.)

4. Обрано і працює батьківський  комітет. Батьківський всеобуч проводиться класними керівниками на батьківських зборах.

5. Існує волонтерський загін «Прометей», до якого входять учні 9 - 11 класів. Наші волонтери проводять акції «Допоможи ветерану», «Вчитель не може бути самотнім» - привітання вчителів – ветеранів із професійними святами.

З метою забезпечення відповідності діяльності школи державним стандартам та надання допомоги вчителям у підвищенні рівня виховної роботи, у школі постійно здійснюється управління та внутрішкільний контроль за виховною роботою за системою.

Аналізуючи стан виховної роботи школи варто сказати, що пріоритетними на сучасному етапі є:

- використання сучасних інформаційних технологій в управлінській діяльності та в навчально-виховному процесі школи;

- збереження морального, фізичного та психічного здоров’я підростаючого покоління;

- виховання патріотизму, громадянських якостей особистості;

- розвиток у дітей творчих здібностей, підтримка обдарованих дітей.

Для проведення підсумків різних видів контролю за станом виховної роботи використовуються такі форми: накази, індивідуальні бесіди, винесення відповідних питань на засідання педагогічної ради, методичні об’єднання класних керівників. Виконуючи основні завдання виховання учнів у школі спільно з педагогічним колективом використовуємо різноманітні форми й методи роботи: колективні творчі справи, години спілкування, бесіди, свята, зустрічі, екскурсії, конкурси, огляди, акції, виставки 

Отже, виховна система нашої школи — це комплекс виховних цілей, спільність людей, спосіб життя учнівського колективу, всі аспекти якого підлягають одній меті, забезпечуючи у процесі свого функціонування досягнення заданого результату .

Стратегія нашої роботи - це дитина, яка повинна бути насамперед здоровою, володіти сучасними технічними засобами комунікації, зорієнтованою на професійне самовизначення, уміння робити вибір, знати та поважати закон, знати права свої та чужі.

Приємно бачити , що і сьогодні наша школа повниться молодими обдаруваннями. Це майбутнє нашої країни, її надія, її гордість.

Школа – це навчально – виховний заклад, який навчає і виховує дітей за допомогою книги. Важко переоцінити значення книги в нашому житті.

       У Рівненській ЗОШ І –ІІІ ступенів активно діє психологічна служба. Зміст роботи практичного психолога базується на спілкуванні з учнями, батьками та вчителями.

    Одним із основних видів діяльності служби є психодіагностична робота, мета якої полягає у виявленні та своєчасному попередженні проблем,   що   виникають у всіх учасників навчально-виховного процесу. За результатами різного виду діагностики проводилася корекційно – відновлювальна, розвивальна та профілактична робота з досліджувальної проблематики.  Постійно забезпечується психолого-педагогічний супровід адаптаційних  процесів:

- учнів 1-го класу до навчання в школі;

- учнів 5-го класу під час переходу до навчання в середню ланку школи;

- учнів 10-го класу до навчання в старшій школі.

 Підсумком супроводу є проведення психолого-педагогічних консиліумів по 1-му, 5-му класах, на яких надаються рекомендації класним керівникам та вчителям-предметникам стосовно рівня адаптації та індивідуальних  особливостей кожної дитини.

    Також з метою психологічної просвіти психологом проводився інформаційно-практичний всеобуч батьків майбутніх першокласників на тему: «Школа відповідального батьківства», на ньому батьки отримують дієві поради стосовно того, як краще підготувати свою дитину до шкільного навчання.

Здійснюється психологічний супровід та проводяться корекційно-розвиткові заняття з учнями індивідуальної форми навчання.

 Постійно проводиться консультаційна робота за запитами педагогів,батьків, учнів та адміністрації школи.

 За запитами класних керівників проводилась просвітницька робота з батьками на батьківських зборах.

Важливим напрямком роботи психологічної служби є також  профілактична робота. Протягом року було проведено ряд тренінгів, занять з  елементами тренінгу . Їхня тематика в основному була направлена на попередження негативних явищ, які деструктивно впливають на здоров*я та повноцінний розвиток підростаючого покоління.

Також учні нашої школи приймали активну участь у виготовленні плакатів на підтримку всесвітньої акції «16 днів проти насильства».

   Бібліотека являється берегинею людських знань, зафіксованих у документальній формі, необхідним помічником вчителя, вихователя і учня в навчально-виховному процесі.

Завдання, що стоять перед сучасною національною школою, зміна характеру, пріоритетів і підходів до освіти та виховання, процеси глобалізації та інформатизації суспільства зумовлюють зміну функцій та статусу бібліотек загальноосвітніх навчальних закладів, реформування їх в інформаційні центри, які мають здійснювати, в першу чергу, інформаційне забезпечення освітньо-виховного процесу. Саме бібліотека сприяє формуванню культури читання, саморозвитку особистості дитини, підвищенню інформаційної, освітньої, пізнавальної, інтелектуальної діяльності учнів.

  У Законі України „Про загальну середню освіту” важливе місце відводиться культурно-виховній і просвітницькій роботі в закладах освіти. Шкільна бібліотека є важливим засобом і формою втілення в життя цієї вимоги.  Робота шкільної бібліотеки ґрунтується на таких нормативно-правових документах:

 Конституція України;

 Закон України «Про бібліотеку і бібліотечну справу»;

 Закон України «Про мови в Україні»;

 Закон України «Про загальну середню освіту»;

 Положенні «Про шкільну бібліотеку».

         Основні завдання шкільної бібліотеки:

- сприяти реалізації державної політики в галузі освіти;

- виховувати у школярів інформаційну культуру, культуру читання, формувати вміння користуватися бібліотекою, її послугами, довідковим апаратом;

- сприяти самоосвіті учнів та педагогів за допомогою різних форм і методів бібліотечної роботи.

 Основними функціями шкільної  бібліотеки є: навчальна, виховна інформаційна, пізнавальна, розвиваюча, культурологічна.    

Найважливішим завданням шкільної бібліотеки є якісне і своєчасне забезпечення підручниками всіх учнів школи. Задачі, які стоять перед бібліотекою для виконання цього завдання: облік, обробка, розміщення підручників, зберігання фонду, робота з каталогом.  Здійснюється прийом і технічна обробка нової літератури і підручників. Проводяться консультації читачів під час видачі літератури щодо правил користування бібліотекою. Видаються підручники згідно графіка учням школи. Вивчається стан забезпечення учнів підручниками.

  Протягом року проводилися рейди перевірки підручників, заходи, які допомагають зберегти підручники та вчать учнів дбайливому ставленню до книги. Проводиться відповідна робота з боржниками. Бібліотечним активом зі збереження шкільних підручників проведені рейди щодо оцінки стану підручників учнів школи. На початку навчального року забезпечено вчителів та учнів навчальними підручниками .

На протязі навчального року проводились інвентарізація та списання літератури. Вилучення застарілої за змістом та фізично зношеної літератури проводилося дуже обережно, з урахуванням доцільності.  Вилучалися лише застарілі періодичні видання. Подаються інформаційні звіти про одержану навчальну літературу протягом року.

          За змістом фонд бібліотеки представлений різногалузевою літературою: історичною,  художньою,  природничо-науковою,суспільно-політичною  ( в тому числі педагогічною та психологічною), мовознавством та літературознавством, а також значною кількістю довідкової (словники, довідники, енциклопедії та бібліографічні покажчики). 

 Бібліотечний фонд складає: Всього книг, брошюр - 7553

Підручників –3299

Художньої літератури –4254

    Робота шкільної бібліотеки – надзвичайно багатогранна. Це й методично-інформаційний центр, де учні розвивають читацький смак, формують любов до книги, це й світ відкриттів, світ творчості, де формується читач-творець.

У навчальному році  бібліотека забезпечувала потреби навчально-виховного процесу в усіх його ланках, надаючи систематичну, цілеспрямовану допомогу учням в опануванні знаннями зі шкільних предметів, вивчення яких передбачає шкільна програма. Саме тому шкільна бібліотека  є інформаційним центром як для учнів, так і для вчителів, одним із важливих напрямків роботи якої є формування інформаційної культури читачів.

Були визначені конкретні форми інформування кожної категорії читачів з урахуванням їхніх потреб.

  Діяльність шкільної бібліотеки у 2019-2020 навчальному році була спрямована на виховання в учнів інформаційної культури, любові до книги, культури читання, вміння користуватись бібліотекою, а також на забезпечення різноманітного змісту навчального процесу, всебічне сприяння підвищенню методичної майстерності вчителів шляхом популяризації педагогічної літератури та інформації про неї.

Шкільна бібліотека брала участь у Всеукраїнському місячнику шкільних бібліотек   (з 01.10.2019 по 31.10.2019 р.):

За час проведення місячника бібліотек було здійснено:

-Конкурс дитячих малюнків «Бібліотека очима дітей»;

          -Конкурс читців «Супер читач шкільної бібліотеки»;

          -Благодійна акція «Книжка в дарунок бібліотеці»;

          -Подорож «Казковий світ бібліотеки»;

      - Книжкові виставки за темами: «У світі казки», «Прапор – державний символ України», «Козацькому роду нема переводу».

За час проходження Місячника бібліотек учні  брали активну участь у всіх видах роботи, запропонованих бібліотекарем.

Оновлюються постійно діючи книжкові виставки:

-    « Памь’ятаєш, Земле, 45-й, Земле, 41не забудь»;

-    « Дітям війни присвячується»

-    «Партизанська слава»

-    «Бо то не просто мова…»;

-    «Новинки літератури»;

-    « Казка в гості завітала»;

-    « Українські письменники ДІТЯМ»;

-    «Цікавий світ навколо тебе»;

-    « Вивчай і знай рідний край»;

-    «  Пам`яті жертв Голодомору 1932-133 років»;

-    «Цікавий світ навколо тебе»

-    «Все про олімпійський спорт»

-    «Ще не вмерла Україна»

-    «Про все на світі»

-    «Сини Голубої планети»

Систематично, до календаря знаменних дат викладалися книжкові виставки:    

  • Книжкова виставка до 250 – річчя  з дня народження Івана Котляревського, українського письменника;
  • виставка до 90 – річчя  з дня народження Дмитра Павличка, українського  поета;

     - виставка до дня народження  Всеволода Нестайка –  українського дитячого    письменника. (90) років;

     -   Оформлена тематична виставка до 90-річчя Ліни Костенко;

      -  Підготовлена книжкова виставка присвячена Дню визволення    України від  від фашистських загарбників;

- Оформлена тематична виставка присвячену дню соборності України ;

-   Виставка до «Дня української писемності та мови» та інші.

      Бібліотекою ведеться робота по поновлення фондів шкільної бібліотеки, покращення комплектування шкільної бібліотеки методичною, науково-популярною, довідковою, енциклопедичною, художньою літературою, періодичними виданнями. Стала традиційною акція «Подаруй бібліотеці книгу». Подарунки зробили: Учні 1,2,5 класів. Зокрема найбільше подарували учні 3 класу.

Постійно проводяться екскурсії до бібліотеки.

Бібліотекар брала участь у міських семінарах шкільних бібліотекарів, шкільних педагогічних радах.

За допомогою різних форм роботи бібліотеки,  учні збагачують свій багаж знань про державні символи України, про свій рідний край і його історію; вчаться бережливіше та охайніше ставитися до книг. Дана робота дає змогу вкотре додати дітям часточки загальнолюдських цінностей, гуманізму, милосердя, духовності і, звичайно ж, – любові до книг.

.  Протягом року робота бібліотеки була спрямована на виконання основних завдань і напрямів діяльності, зазначених у річному плані роботи бібліотеки: на національне, громадянське, родинне, трудове, екологічне, правове та естетичне виховання; профорієнтацію школярів, виховання культури читання учнів;

3. Вжиті керівником заходи  щодо  зміцнення та модернізації матеріально-технічної бази навчального закладу.

Будівля школи прийнята в експлуатацію в 1952 році. Але не зважаючи на великий вік та зношеність, адміністрація школи разом з колективом постійно працює над удосконаленням матеріально-технічної бази, підтриманню її у робочому стані.

Адміністрацією школи приділяється достатньо уваги естетичному вигляду навчального закладу. Коридори, вестибюлі школи поступово оновлюються, змінюється їх оформлення. Подвір'я школи завжди прибране, доглянуте. Фарбуються спортивні споруди. Обслуговуючим персоналом проводиться скошування трави на газонах, винесення та періодичне вивезення сміття з території школи.  Шкільні приміщення постійно перебувають в належному технічному стані. Забезпечено дотримання  теплового, повітряного режимів, санітарно-гігієнічного стану.

Школа підключена до мережі Інтернет, встановлена локальна мережа між усіма комп’ютерами в комп’ютерному кабінеті, що забезпечило реальні можливості роботи в Інтернеті як для вчителів так і для учнів. Інтернет-технології широко використовуються при підготовці наукових робіт учнями та вчителями.  

Проте, на сьогодні залишається багато нагальних проблем, які необхідно вирішити. Це поновлення навчального комп'ютерного обладнання,ремонт і заміна обладнання харчоблоку та багато іншого.

    4. Фінансово-господарська діяльність

Фінансування потреб школи проводиться бухгалтерією відділу освіти. Протягом навчального року систематично здійснювалася виплата заробітної плати працівникам школи, вчасно виплачувалися кошти за спожиту школою електроенергію, водопостачання, тепло. Завдяки злагодженості відповідальних за економію працівників, школа не виходить за ліміти спожитих енергоносіїв, водо- та теплопостачання. Протягом 2019-2020 навчального року на потреби школи було використано:

- спонсорська  допомога – 8620 грн

- батьківська допомога – 5128грн

Джерелами позабюджетного фінансування закладу є благодійні внески батьків та інших фізичних осіб. Розподіл коштів добровільних внесків відбувається згідно з фактичним їх надходженням батьківським комітетом за поданням адміністрації закладу.

5. Стан охорони праці та безпеки життєдіяльності.

Робота з охорони праці, безпеки життєдіяльності, виробничої санітарії, профілактики травматизму дітей у побуті та під час навчально-виховного процесу визначається у діяльності педколективу як одна із пріоритетних і проводиться відповідно до Законів України «Про охорону праці», «Про дорожній рух», «Про пожежну безпеку», Державних санітарних правил і норм улаштування, утримання загальноосвітніх навчальних закладів та організацій навчально-виховного процесу, та інших численних нормативних актів, які регламентують роботу школи з цих питань. Стан цієї роботи знаходиться під постійним контролем адміністрації школи. Наказом по школі призначається відповідальний за організацію роботи з охорони праці та безпеки життєдіяльності у закладі, створено службу з охорони праці, сплановані заходи.

На початку навчального року, напередодні канікул та святкових днів проводяться інструктажі з безпеки життєдіяльності серед учнів, відпрацьована програма вступного інструктажу. Регулярно відбуваються цільові інструктажі з учнями перед екскурсіями, походами, спортивними змаганнями. У школі в наявності необхідні журнали з реєстрації всіх видів інструктажів з питань охорони праці. Кожна класна кімната, кабінет, майстерня, спортзал має необхідний перелік документації з питань безпеки життєдіяльності. Також у приміщеннях школи розміщено кілька стендів по безпечній поведінці. Питання охорони праці та попередження травматизму неодноразово обговорювалися на нарадах при директорові.

Вивчаючи стан травматизму серед учнів, можна відмітити, що в навчальному закладі здійснюється належна робота щодо попередження нещасних випадків, створення безпечних умов навчання. За 2019-20 н.р. показники травматизму дітей на уроках фізкультури, перервах склали 1%. У школі розроблено низку заходів щодо попередження травматизму учнів, ведеться відповідна робота з учителями.

          6.Медичне обслуговування учнів в навчальному закладі

Медичне обслуговування співробітників школи та учнів здійснюєтьсялікарями КЗОЗ «Генічеська центральна районна лікарня» та працівниками КЗОЗ «Центр первинної медико-санітарної допомоги с.Рівне», «Амбулаторія загальної практики сімейної медицини с. Рівне». Всі працівники школи мають медичні книжки та вчасно проходять медичні профілактичні огляди. Також  проведено профілактичний медичний огляд 184 учнів, що складає 100%. Учнів, віднесених до основної групи – 74, до підготовчої –100, до спеціальної – 10  Найбільший відсоток з виявлених патологій – хвороби зору та опорно-рухового апарату. На диспансерному обліку перебуває 76 учня. У 2020/2021 навчальному році необхідно:

- продовжити роботу щодо здійснення контролю за медичним обслуговуванням учнів;

- продовжити проведення просвітницької роботи, серед учнів, батьків щодо здорового способу життя, медичного обслуговування учнів у школі.

         7. Організація харчування учнів у навчальному закладі

У режимі роботи школи велике значення надається організації раціонального збалансованого харчування. У школі з 02.09.2019 р. було організовано харчування для учнів школи. На підставі відповідних нормативних документів з питань харчування адміністрацією навчального закладу видано організаційні накази: «Про організацію харчуванні учнів у 2019-2020 навчальному році» від 03.09.2019р . Адміністрацією школи здійснюється постійний контроль за станом організації харчування учнів, виконанням норм харчування. Протягом навчального року у колі зору адміністрації закладу були питання утримання харчоблоку, комори, овочесховища згідно санітарних норм , забезпечення робочого стану технологічного, холодильного обладнання , забезпечення кухонним інвентарем ,посудом, його маркуванням та використання за призначенням, створення умов для зберігання добових.З метою посилення контролю за якістю продуктів харчування та продовольчої сировини і роботою працівників харчоблоку, була створена комісія з бракеражу з метою контролю за якістю харчування учнів, які проводять рейди-перевірки.

         У закладі затверджено графік харчування учнів, чергування вчителів  у їдальні. Забезпечуються сніданком за бюджетні кошти учні які підвозяться з сіл обслуговування школи (20), діти пільгових категорій (сироти, діти позбавлені батьківського піклування, з багатодітних сімей, учасників АТО ) та  учні з малозабезпечених сімей(10). За батьківські кошти отримують гаряче харчування 10 учнів. Всього на кінець навчального року харчуванням було охоплено 40 учнів.

Згідно зі встановленою формою вчасно ведуться брокеражні журнали сирої та готової продукції, журнал здоров’я  працівників харчоблоку. Сніданки та гарячі обіди готуються з урахуванням приблизного двотижневого меню одноразового харчування, затвердженого Генічеським Головним санітарним лікарем Головного управління Держсанепідслужби у Херсонській області та погодженого начальником відділу освіти Генічеської районної державної адміністрації, щоденного меню-розкладу за підписом завідуючого виробництвом, медичної сестри та відповідаючого за харчування. Виконуються норми харчування відповідно до віку учнів, ведеться журнал виконання норм харчування, щомісяця аналізуються та узагальнюються внесені записи.

Ведеться нормативно-технологічна документація. У наявності картотеки страв, зошити обліку відходів, журнал виконання норм харчування. На всі отримані продукти є сертифікати якості, ведеться контроль за термінами зберігання продукції. Працівники харчоблоку дотримуються  режиму харчування, технологічного процесу обробки продуктів, вимог утримування приміщення для первинної обробки овочів. В належному стані перебуває устаткування харчоблоку: наявні плити, виробничі столи, марковані обробні дошки, холодильна побутова техніка. Харчоблок забезпечений кухонним і столовим посудом, розподільним     інвентарем, який пронумерований та використовується за призначанням, термометрами для визначенням температурного режиму в холодильних   установках, холодною та гарячою проточною водою, миючими та  дезінфікуючими засобами («Астор», «Жавелар»).

Медичний працівник здійснює контроль за якістю продуктів, умовами зберігання та якістю приготування їжі, дотриманням правил особистої гігієни працівників харчоблоку. Велика увага приділяється організації санітарно-просвітницької роботи серед персоналу, батьків та учнів з питань раціонального харчування

У 2020/2021 навчальному році необхідно  продовжити роз’яснювальну роботу серед учнів та батьків щодо значення та ролі гарячого харчування на організм дитини;

8. Залучення  батьківської громадськості навчального закладу до управління його діяльністю та аналіз звернень громадян з питань діяльності навчального закладу.

Педагогічний колектив працює в тісній співпраці з батьківським колективом з метою створення найсприятливіших умов для самореалізації та розвитку дитини. Батьки є соціальним замовником школи, а тому беруть активну участь в освітньому процесі є безпосередніми учасниками навчання та виховання підростаючого покоління. Батьки є учасниками позакласних заходів щодо профорієнтації, світу захоплень, родинними святами та святами пов’язаними з народними звичаями і традиціями українського народу.

Діяльність батьківської ради визначає чітке, конструктивне планування, творчість, ініціативність, атмосферу співпраці і довіри, взаємної поваги та підтримки.

У 2019-2020 навчальному році батьківську раду школи очолювала  Сафонова Надія Іванівна. Засідання проходили згідно з планом роботи.

Частиною управлінської діяльності є робота із зверненнями громадян та особистий прийом. Графік прийому громадян встановлюється на початок навчального року: доводиться до відома громадян (батьків учнів) на батьківських зборах в вересні місяці. Ведеться журнал реєстрації пропозицій, заяв та скарг громадян.  Терміни розгляду звернень громадян дотримуються згідно ст. 20 Закону України «Про звернення громадян».

Всі питання були розглянуті і досягнуті зміни на краще. Зростання звернень батьків взагалі та з пропозиціями покращення навчально-виховного процесу в тому числі говорить про те, що в ЗНЗ існують відкритість освітньої системи та демократичні норми взаємодії і взаємин всіх учасників освітнього процесу.

         Шановні учасники зборів. На цьому я закінчую свій звіт. Висловлюю щиру подяку батьківській громаді, управлінським структурам, педагогам та  учням за тісну співпрацю!

Сподіваюсь і  на подальшу співпрацю у роботі!

Тож будьмо завжди разом – школа, сім'я, громадськість.

Comments:
Only authorized users can leave comments.