МО вчителів гуманітарного циклу

Дата: 8 січня 2021 о 22:48, Оновлено 8 квітня 2021 о 11:13

Творчий звіт МО гуманітарного циклу 2021

З метою активізації школярів та зацікавлення їх навчальними предметами, розвитку пізнавальних інтересів, стимулювання самостійності та ініціативи з 01.03 .2021-12.03.2021 в Рівненському ЗЗСО пройшла декада предметів суспільно-гуманітарного циклу, яка частково була присвячена вшануванню пам'яті великого українця – Тараса Григоровича Шевченка.

Вчителі знайомили з історією, звичаями та традиціями українського народу, провели ряд заходів, які сприяють розвитку пізнавального інтересу учнів та виховують любов й шанобливе ставлення до спадщини свого народу та інших культур.

Декада суспільно-гуманітарних наук – це своєрідний творчий звіт, демонстрація досягнень, як вчителів, так і дітей. Багатоаспектний,  інтегрований комплекс навчально-виховних заходів з історії, української мови та літератури. Зарубіжної літератури, англійської мови.

Протягом декади всі члени методоб'єднання запрошували колег на відкриті уроки.  Вчителі практикували нестандартні форми роботи з учнями, впроваджуючи освітні інноваційні технології: дослідницькі, інтерактивні, ігрові, пошукові та інші.

Декаду розпочала вчитель історії Стешенко С.Т., яка запросила колег до 7 класу на показовий урок «Король Данило – будівничий Галицько-Волинської держави». Учні не просто знайомились.з новою сторінкою історії, а активно включилися в дослідження внутрішньої і зовнішньої політики Данила, вивчали історичні документи, робили свої висновки, визначали роль Данила Романовича в історичному процесі.

Захоплення минулим України, історією свого народу показали учні 7-9 класів, які прийняли участь в історичній вікторині « В минулому коріння наше», яку провела Стешенко С.Т. Переможницею стала учениця 9 класу Кіт Варвара.

Естафету показових уроків продовжила вчитель зарубіжної літератури Гапшенко Т.М. З учнями 7 класу Тетяна Миколаївна представила на розсуд присутніх творчість О. Генрі, твір «Останній листок» . урок був цікавий та пізнавальний , учні продемонстрували не лише знання твору . а й представили багато інформації про автора. Для школярів середньої ланки вчитель підготувала виставку «Відомі казкарі світу»

05 березня свій перший показовий урок  провела Азізова Ханума Сардарівна . Разом з вчителем учні 3 класу відпрацьовували минулий час в різних видах мовленнєвої діяльності. Урок пройшов цікаво, яскраво, діти активно включались в роботу.

Цікавим продовженням показових уроків став урок , побудований за принципом  STEM- урок – Ярослав Стельмах «Митькозавр із Юрківки, або Химера лісового озера. Зміст уроку, сюжет». Присутні стали свідками використання вчителем сучасних інноваційних прийомів та методів.

Заключним стало дійство, подароване гостям учнями 5 класу під керівництвом вчителя української мови та літератури Цюпко Олени Миколаївни на уроці «Т.Г.Шевченко «За сонцем хмаронька пливе». На уроці панувала атмосфера творчісті, лірики і краси. Діти із захопленням читали вірші великого Кобзаря.

9 і 10 березня  в закладі пройшли тематичні заходи,  присвячені Шевченковим дням:

• Онлайн-конкурс читців «Вічно живе Шевченкове слова», який підготувала разом з учнями(1-11 класі) Карпачова Н.М.
  • Виставка- презентація «Сучасний Шевченко»(Карпачова Н.М.)
  • Покладання квітів до пам’ятної  дошки Т.Г. Шевченку ( Цюпко О. М.)

Декада пройшла насичено, яскраво, цікаво і креативно. На засідання метоб'єднання були підведі підсумки роботи вчителів суспільно-гуманітарного циклу, проаналізовано показові заходи і сплановано роботи ШМО на майбутнє.

План проведення декади суспільно-гуманітарного циклу 01.03-12.03

Показовий урок з української літератури (вч. Цюпко О.М.)

Показовий урок з англійськох мови (вч. Азізова Х.С.)