Національно-патріотичне виховання

Дата: 13 квітня 2021 о 13:11, Оновлено 11 листопада 2021 о 09:54

Національне виховання

План роботи національно-патріотичного виховання

Національно-патріотичне виховання дітей та молоді –

це комплексна системна і цілеспрямована діяльність органів державної влади, громадських організацій, сім’ї, освітніх закладів, інших соціальних інститутів щодо формування у молодого покоління високої патріотичної свідомості, почуття вірності, любові до Батьківщини, турботи про благо свого народу, готовності до виконання громадянського і конституційного обов’язку із захисту національних інтересів, цілісності, незалежності України, сприяння становленню її як правової, демократичної, соціальної держави. Найважливішим пріоритетом національно-патріотичного виховання є формування ціннісного ставлення особистості до українського народу, Батьківщини, держави, нації.

Ураховуючи нові суспільно-політичні реалії в Україні після Революції гідності, обставини, пов’язані з російською агресією, усе більшої актуальності набуває виховання в молодого покоління почуття патріотизму, відданості загальнодержавній справі зміцнення країни, активної громадянської позиції тощо. Важливо, щоб кожен навчальний заклад став для дитини осередком становлення громадянина-патріота України, готового брати на себе відповідальність, самовіддано розбудовувати країну як суверенну, незалежну, демократичну, правову, соціальну державу, забезпечувати її національну безпеку, сприяти єдності української політичної нації та встановленню громадянського миру й злагоди в суспільстві.

ФОРМУВАННЯ ЦІННІСНИХ СТАВЛЕНЬ У ПРОЦЕСІ ВИХОВНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

1. Ціннісне ставлення особистоті до суспільства і держави: формується в процесі реалізації основних завдань національно-патріотичного, громадянського (правового і політкультурного) виховання.
  2. Ціннісне ставлення до сім'ї, родини, людей: формується в процесі реалізації основних завдань родинного (родинно-сімейного та статевого) виховання.
  3. Ціннісне ставлення особистості до природи: формується в процесі реалізації основних завдань екологічного виховання.
  4. Ціннісне ставлення до мистецтва і культури: формується в процесі реалізації основних завдань художньо-естетичного виховання.
  5. Ціннісне ставлення особистості до праці: формується в процесі реалізації основних завдань трудового, еономічного виховання та профорієнтаційної роботи.
  6. Ціннісне ставлення особистості до себе:
  • ціннісне ставлення до свого фізичного "Я", формується в процесі реалізації фізичного та превентивного виховання.
  • ціннісне ставлення до свого психічного "Я", формується в процесі реалізації розумового та морально-духовного виховання.
  • ціннісне ставлення до свого соціального "Я", формується в процесі реалізації громадянського виховання.

План заходів із впровадження гри «Джура»

в навчальному закладі протягом 2021-2022 навчального року

Вересень

Прийом у козачата молодших школярів. Проведення засідань Рад козацьких роїв з питань щодо переходу до наступного, вищого за віком, ступеня гри «Джура»: козачат – до джур козацьких, джур козацьких – до патріотів.

Заходи з організації учнівського самоврядування.

День туризму (подолання туристської смуги перешкод за козацькою легендою, інші заходи).

Участь у волонтерських заходах щодо формування навчальної бази навчальної дисципліни «Захист Вітчизни» та фізичного виховання.

Жовтень

Проведення традиційних для навчального закладу та місцевої громади заходів до Дня захисника України та Покрови Пречистої Богородиці, Покровительки Українського козацтва і Збройних Сил України  у формі ігор та забав, таких як «Котигорошко», «Козацьке завзяття», «Козацький гарт».

Листопад і березень

Операція «Зелена хвиля»: проведення заходів (у співпраці з іншими організаціями) щодо озеленення території навчального закладу, села.

Операція «Чисте подвір’я, вулиця, село, – чиста Українська земля».

Листопад

Операція до дня Збройних Сил України «Дорогою Героїв»: виховні години, конкурси, фестивалі, вікторини, походи  місцями боїв, екскурсії у військові частини, поповнення експонатами експозицій музеїв навчальних закладів.

Ватра «Слава Героям» (проводиться у формі патріотичного мистецько-сценічного дійства).

Спортивні ігри та змагання: «Впоряд».

Січень – лютий

Участь у народних святах зимового циклу, розучування народних ігор та забав, героїко-патріотичних пісень, дум; змагання із зимових видів спорту, змагання з ігрових видів спорту в закритих приміщеннях.

Підготовка та проведення «Дня цивільної оборони».

Операція «Захист»: набуття знань, умінь та навичок з надання першої долікарської допомоги при захворюваннях та травмах; тренування та змагання з цивільної оборони, надання першої долікарської допомоги, транспортування і евакуації потерпілих.

Заходи за програмою «Школа безпеки».

Квітень

Підсумкові заходи гри у навчальних закладах для визначення кращих роїв для участі у І етапі.

Травень

Виховні заходи під гаслом «Підготовкою до захисту Батьківщини вшануємо подвиги борців за незалежність України”. Участь у вахті пам’яті  героїв Другої світової війни, героїв Небесної сотні, воїнів - захисників України.

Підготовка роїв–переможців та призерів І  етапу до участі у ІІ етапі.

Червень-серпень

Туристсько-краєзнавчих експедицій «Моя Батьківщина – Україна», «Історія міст і сіл України», у тому числі і за напрямом «Козацькому роду нема переводу». Участь у регіональних туристсько-краєзнавчих освітянських проектах.

Операція «Турбота»: допомога людям похилого віку, інвалідам, вдовам, дітям незахищених соціальних категорій, волонтерська участь у роботі з  ліквідації бездоглядності та  безпритульності дітей; «Добре діло» – виконання доброчинних справ відповідно до ідейних принципів лицарства

Возможно, это изображение (1 человек и в помещении)

Возможно, это изображение (3 человека, люди стоят и в помещении)

Визволення України від німецько – фашистських загарбників